Ofis Masaj

Ofis Masaj

Indian Champissage

Indian Champissage
Hint Baş Masajı Nedir?

İndian Champissage , Hint yarı kıtası boyunca bin yıldan uzun bir süredir dünyada oldukça popüler olan kolay, güvenli ve çok etkili bir terapidir. Baş, boyun, yüz ve omuz bölgelerini kapsar. Hint Baş masajı kişiyi anında sakinleştirir rahatlatır ve enerji akışını dengeler huzur, sükunet hissi yaratır.

Neden İşyerinde Indian Champissage?

21. Yüzyılın  yüksek enerjisi ile çalışan ofis ortamında stresin bedeli; konsantrasyon kaybı, çalışanlar arasında tedirginlik, üretken olmayan tartışmalar, verimsiz çalışma saatleri, bunların dışında çok sayıda devamsızlıkla ödenmektedir.

Hint Baş Masajı; Baş bölgesindeki dolaşımı destekleyerek, başın rahatlamasını gözlerdeki yorgunluğun ve baş ağrısının giderilmesini ve konsantrasyonun artmasını sağlar. Boyun ve omuzlardaki dokuları esnetip hareketlendirerek kas gerginliğini azaltır ve eklem hareketini destekler. Özellikle bu bölgelerde gerginlik ve ağrı yaşayan uzun süre masa başında oturan bilgisayar kullanıcıları için çok faydalıdır.

Şirketlerde Anında
Indian Champissage Nasıl Uygulanır?

Bu rahatlatıcı keyif dolu uygulama sadece 15-20 dakika sürer ve kıyafet üzerinden uygulandığı için zaman harcamaya gerek yoktur. İş öncesinde, iş sonrasında ya da öğle tatilinde sandalyenizden kalkmadan iş yerinde uygulanabilir. Masaj için mekan yaratmaya gerek yoktur, kişi ofisindeki koltuğunda otururken de rahatlıkla uygulanabilir. Bu yüzden bu anında masaj, çalışanlar için paha biçilmez yararlar sağlar. En kıymetli şeylerden biri olan kurumun zamanını harcamadan performansı ve morali yükseltir.

İşyerinde Hint Baş Masajı ile Strese Karşı Denge Kurun

Son birkaç yüzyılda, artan teknolojik değişimler toplumsal ve iş modellerimizde daha hızlı bir hayat yürüyüşüne yol açan geniş ölçekli değişimlere/sapmalara neden olmuştur. Stresin etkileri, toplumun artan stres seviyesiyle nasıl başa çıkılabileceği konusundaki genel farkındalık yoksunluğu ile birleştiğinde tedavisiz kalmakta ve sıklıkla bireyleri ve organizasyonları etkileyen hastalıklarla sonuçlanmaktadır. Aşırı stres çok zararlıdır ve kalp, solunum ve sindirim düzensizliklerine,stres  seviyesinin çok yüksek olabileceği kurumlar için de son derece yıkıcı olabilir. İş yerinde stres ; Verimliliğin düşmesine, İnsan ilişkilerinin zayıflamasına, Personelin işe giriş ve çıkışlarında sıklıkla aksaklık yaşanmasına, Konsantrasyonun düşmesi gibi problemlere yol açabilir. İş yerindeki stres yönetimi, bazı durumları olumsuzdan olumluya çevirebilir. Stres, insanları daha yükseğe ulaşmak için tekrar motive edici bir etki olarak deneyimlenebilir. Champissage Hint Baş Masajı Kurumsal iş ortamına çok uygundur çünkü bu terapi son derece esnektir : Hiçbir özel ekipman gerektirmez, kıyafetler üzerinden yapılan bu tedavi oldukça etkili ve hızlıdır. Şirketler için strese karşı  Champissage Hint Baş Masajı ile denge kurun ! Stresle ilgili  en yaygın şikayetlerden birisi de baş ağrısıdır. Her yıl üç kişiden biri bu semptomla doktora başvurmaktadır ve nüfusun %95’i de zaman zaman bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Kafa derisi, yüz boyun ve omuzlara yapılan masaj baş ağrısı ve göz yorgunluğunu alır, konsantrasyonu geliştirir, kas gerginliklerini ortadan kaldırır ve eklem hareketlerini eski haline getirir. Başa yapılan masaj beyne giden kan miktarını arttırır ve bu da stresi azaltmanın en iyi yollarında biridir. Oksijen daha net ve yaratıcı düşünmemize yardımcı olur- aynı etki egzersizle de sağlanabilir. Champissage doğrudan fiziksel etkilere ulaşarak stresi hedef alır. Genellikle stres bazı hastalıklarda hissedilen ve uzun süreli olduğunda daha ciddi boyutlara varan gevşeme ve uyku konusunda problemlere yardımcı olur. Gevşeme stres etkisine karşı durur ve yeniden dengelenme sürecine yardımcı olur.

Champissage'nin Faydaları
Hint Baş Masajı

Champissage, zihinsel, fiziksel ve ruhsal seviyede bütüncül hareket eder.

Üst sırt, omuzlar, kolların üst kısmı, boyun, baş ve yüz gibi stres ve gerginlikten kolay etkilenen bölgeler üzerine çalışmaktadır.

Tüm vücut için stres giderici bir programdır.

Champissage'nin Fiziksel Faydaları

Genel ve belirli kasların rahatlamasını sağlayarak anında gevşeme sağlar. Fibroz adezyon’lar ( düğüm ve nodüllerin çözülmesine yardımcı olur) Gergin düğümlü kaslardan toksinlerin atılmasına sağlar. Kronik boyun ve omuz tutulmasının rahatlamasını sağlar. Saç derisini rahatlatır. Dokuların oksijen alımını arttırır. Tıkanık kaslarda kanın dolaşımını hareke geçirir ve beyin için ekstra oksijen sağlar. Lenf dolaşımını destekler ve arttırır. Baş ağrısı, migren, gözlerde zorlanma, kulak ağrısı ve kulak çınlaması, çene ağrısı, sinüz tıkanıklığı, boyun ve omuz tutulması olmakla birlikte uykusuzluğun, uyku problemlerinin şiddetini azaltır. Kişinin bütüncül olarak rahatlaması sağlar.

Champissage'nin Zihinsel Faydaları

Sakinlik, huzur ve sükunet hissi verir. Kaygıyı azaltır. Canlılık ve konsantrasyon sağlar. Zihinsel yorgunluğun, tedirginliğin, depresyon ve stresin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Ofis Gerginliği

YORGUNLUĞU, BAŞ AĞRISINI, DÜŞÜK MORALİ VE GERGİNLİĞİ DERHAL BİTİRİN!

Bir çalışma gününün sonunda kendinizi yorgun ve sıkıntılı hissediyor musunuz? Üzerinizdeki baskının, gerilimin, tüm bu küçük tartışmaların dayanmak için çok fazla olduğunu hissettiğiniz zamanlar oluyor mu? Sizi bekleyen şeyi düşündükçe başınıza ağrılar girdiği için, bir günü kendinize tatil ilan etmek istediğiniz günlerin olmadığını dürüstçe söyleyebilir misiniz?

Bunlar size tanıdık geliyorsa, zaman zaman kime gelmez ki, yatıştırıcı ve tedavi edici Hint Baş Masajı’nın mucizevi faydalarından yararlanabilirsiniz. Bu terapi stresinizi ortadan kardırarak, günün size getirdiklerini karşılayacak enerjiyi ve gücü verir.

Ofis Gerginliklerini Anında Nasıl Çözebiliriz?

Modern ofis yöneticileri; Hint Baş Masajı gibi geleneksel terapilerin üretkenliği, etkili olmayı ve zindeliği çok kısa hoş bir şekilde sağladıklarını fark etmeye başladı. Stresin giderilmesi ofisteki gerilimi azaltır, kuruntu ile bağlantılı hastalıkları ve iş devamsızlığını en aza indirir. Yararlarını anında bütün kurum paylaşır.