Ofis Masaj

Ofis Masaj

Yoga Meditasyon

Yoga hareket ,nefes ve dikkat çalışmalarından bir araya gelen Hindistan kökenli bir felsefedir. Günümüzde farklı yoga türleri ihtiyaçlara göre farklı şekilde hizmet eder. Bazı yoga tarzları meditasyon bazıları da hareket odaklı olarak ayrılmaktadır.

Meditasyon odaklı olan nefes takibi ve yüksek zihin konsantrasyonu ile içe dönmeyi önerirken hareket odaklı olan yoga ise çeşitli pozlar ile yapılan beden hizalama ve pozisyon uygulama becerisini vurgular.

Sağlığı algılayabildiğimiz kadar tanımlayabiliyoruz. Fizyobiyolojik sağlığımızı kan testi ve diğer tanı yöntemleri ile kontrol edebiliyoruz. Sorunların stres ve sinir sistemi ,yaşam tarzı alışkanlıkları ile doğru orantılı olduğunu biliyoruz.

Yoga ile kesiften latife ( yani kabadan inceye ) bedenlerimizi tanımlayabilir yaşam enerjimizi (chi) ruhsal dengemizi ve merkezi sinir sistemimizi dengeleyebiliriz.

Ofis içi yoga meditasyon pratikleri ile günlük akışta kalabilme ve stres yönetimimizi sağlarken yüksek farkındalık ve zihin odaklı performanslarımızı yükselterek olası sağlık problemlerinin önüne geçebilme kabiliyetimizi geliştirmeyi hedefleriz.

Bu pratikler zaman ile yaşam tarzı alışkanlıklarına dönüşerek zihin, beden, ruh hakkında sizi bambaşka bir seviyeye çıkartır.